Jean Todt
Seful de la Ferrari admite ca Renault sunt superiori in clipa de fata dar inca mai spera ca echipa sa va putea castiga Titlul la Constructori in acest an si, poate chiar si cel la Piloti: "Lupta devine mai grea, pentru ca de fiecare data cand pierzi trei puncte in favoarea rivalilor care de obicei cu un monopost si un pilot nu gresesc deloc si totul le merge bine, situatia devine dificila, dar aceasta este provocarea". Vorbind despre performanta celor de la Renault, francezul a admis ca: "Au un prim tur mai bun in calificari, aproximativ doua zecimi. Au un pachet bun, un pilot bun, o echipa buna, nu fac greseli. Pana acum, cei mai consistenti sunt Alonso cu Renault si Michelin, este singurul lucru pe care il putem spune cu siguranta in acest moment".
Michael Schumacher
Nici septuplul Campion Mondial nu este gata sa se dea batut: "Va promit ca nu vom renunta. Cred ca unii oameni au uitat unde eram anul trecut. Nicaieri". Totusi, germanul a cam indreptat un deget inspre Bridgestone, declarand ca: "Masina este in regula. Acum totul depinde de situatia pneurilor". Cert este ca Michael Schumacher este singurul pilot care mai poate sa faca ceva in acest sezon in privinta lui Alonso, acest lucru l-a recunoscut chiar spaniolul. Vorbind despre Kimi Raikkonen, acesta a comentat ca: "Nu stiu cate puncte are, dar ar fi aproape un miracol daca ar reusi sa ma ajunga din urma. Ma indoiesc ca l-ar putea ajunge macar pe Michael, asa ca de acum incolo voi fi atent numai la Michael".
Axonn Echysttas