Publicat in: October 30, 2009, Vizualizari: 1156
Cartile au fost jucate insa lupta continua!
Iata ca sezonul F1 2009 a ajuns la ultima etapa, pe noul circuit de la Abu Dhabi. In acest weekend pilotii vor alerga pentru prima oara pe acest circuit si, desi
Button si
Brawn GP au castigat deja titlurile, fiecare spera sa inscrie prima victorie pe acest circuit.
Batalia se da acum pentru ocuparea locurilor 2 si 3 atat in clasamentul pilotilor, cat si in cel al constructorilor.
Ferrari este la doar un punct in spatele celor de la
McLaren si finlandezul
Raikkonen a declarat ca va da tot ce ii sta in putinta in aceasta ultima etapa cu
Ferrari.
Barrichello lupta aici pentru locul 2 in clasamentul pilotilor, acesta fiind la doar 2 puncte de pilotul
Reb Bull,
Vettel. Aceiasi lupta se va da si intre
Raikkonen si
Hamilton, insa cei doi sunt separati de numai un punct.
Toti pilotii sunt incantati de circuitul Yas Marina.
"Un circuit care impune standardul in Formula 1 si sunt convins ca nimeni nu va reusi sa intreaca talentul inginerilor si constructorilor de aici." a declarat
Martin Whitmarsh, directorul echipei
McLaren.
Alexandru Toth
Echipa Autorally