Marele Premiu al Ungariei - Hamilton revine

Publicat in: August 5, 2007, Vizualizari: 2556

Tensiune in echipa, veselie pe podium

Dupa un week end extrem de tensionat in care ambii echipieri s-au certat si au fost certati de managerul Ron Denis, echipa Mc Laren a castigat din nou primul loc la constructori in Marele Premiu al Ungariei. Acest lucru a fost posibil datorita locurilor I si IV obtinute de Lewis Hamilton si Fernando Alonso. Astfel Lewis isi mareste avansul fata de coechipierul sau la 7 puncte, in schimb echipa Mc Laren va afla doar saptamana viitoare (cand se va judeca apelul depus impotriva depunctarii hotarate de FIA in urma gestului nesportiv a lui Alonso) daca beneficiaza de cele 15 puncte obtinute in Ungaria.
Podiumul Marelui Premiu al Ungariei a fost :
1.Lewis Hamilton  Mc Laren - Mercedes
2.Kimi Raikkonen  Ferrari
3.Nick Heidfeld   BMW  

Parteneri:

TFS
PRO-X
TESS
Lubexpert
Toyota Brasov
Turbocar
Zizin
MTM Techno Group
PrintINK
Scoala
Cricova
A24
Cyclon
Medecon
Holoss