Publicat in: October 9, 2010, Vizualizari: 3104
Ploaia a dat peste cap calendarul competitional in Japonia.
Calificarile pentru Marele Premiu al Japoniei au fost reprogramate pentru dimineata de maine din cauza unei ploi torentiale care s-a abatut peste circuitul de la Suzuka. Acest lucru s-a mai intamplat, culmea, in 2004, tot in Japonia si tot in ziua de 9 octombrie.
Desi oficialii FIA au sperat ca ploaia se va domoli si ca vor putea relua calificarile, la ora locala 15:18 s-a luat decizia ca sa se intrerupa sesiunea si sa se reprogrameze pentru ziua de duminica, cu 5 ore inainte de startul oficial al cursei.
Alexandru Toth
Echipa Autorally